Mobilitate Polonia – Erasmus+ KA219: Laboratorios de Humanidad

În perioada 20-26 martie 2018 a avut loc a patra mobilitate din cadrul proiectului Erasmus +KA219: Laboratorios de Humanidad la școala PCKZiU Wieliczka, Polonia.

Au participat 32 elevi din Spania, Italia, România și Polonia și 15 profesori.

Tema mobilității a fost : El hombre avanza y supera.  Programul a cuprins: vizite de documentare la lagărul de concentrare de la Auschwitz-Birkenau, la mina de sare de la Wieliczka, obiectiv înscris pe prima listă de monumente UNESCO, atelierele de lucru Valiza durerii și valiza speranței.

Primăvara humanlabs+, Omul supraviețuiește și progresează,  Atelier Twinspace: redactarea unui periodic al celui de-al doilea război mondial, un concert Rock . Elevii au fost însoțiți de prof. coordonator al proiectului Flavia Sima și prof. Paula Horga.

 

 

 

 

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu