JUGANDO SE ENTIENDE LA GENTE

PROIECTE ETWINNING

prof. Alina Ene.

PARTICIPANȚI: România, Franța, Italia, Suedia

VÂRSTA ELEVILOR : 14- 16 ani.

LIMBA: spaniolă

Au participat elevii clasei a IX-a A

DESCRIEREA PROIECTULUI

După ce s-au prezentat pe ei şi mediul cultural din care provin, elevii au format grupe transnaționale. Fiecare grupă a realizat o investigație despre jocurile specifice fiecărei țări participante, dar şi lumii hispanice. Investigația s-a derulat prin intermediul interviurilor, documentelor, fotografiilor şi s-a finalizat cu realizarea unui film sau document scris care a scos în evidență rădăcinile comune ale culturii europene. Fiecare centru a organizat un eveniment în timpul căruia elevii au jucat jocurile propuse de parteneri.

Evenimentul realizat în şcoala noastră

 

 

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu