A treia mobilitate Laboratorios de humanidad (Proiect ERASMUS)

In perioada 15-21 octombrie a avut loc in Bucuresti, la LTB "Miguel de
Cervantes" cea de-a treia mobilitate din proiectul Erasmus+, KA 2, Laboratorios de humanidad.

Au fost prezenti 33 elevi, din Spania, Italia, Polonia si Romania, 12  profesori si, invitate speciale, 3 bibliotecare din Albacete, care, in 2014, au castigat Premiul National pentru bibliotecari din Spania.

Tema mobilitatii au fost SENTIMENTELE, in principal iubirea. In cadrul atelierelor de lucru s-au luat in discutie diferite aspecte legate de  varii sentimente si modul in care acestea trebuie abordate si solutionate.

Partea cea mai spectaculoasa a fost serbarea din ultima zi in care, printre alte numere oferite de elevii liceului nostru, s-a prezentat colectia de moda inspirata de sentimente. Colectia a fost realizata de elevii implicati in proiect, coordonati de prof. Mihaela Petre.

Coordonator proiect, prof. Flavia Sima

 

 

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu