TODO SOBRE ELLAS

PROIECTE ETWINNING, 8 martie 2017

prof. Alina Ene.

PARTICIPANȚI: România, Franța, Italia,

VÂRSTA ELEVILOR : 16- 17 ani.

LIMBA: spaniolă

Au participat elevii clasei a X-a C

DESCRIEREA PROIECTULUI

Elevii au lucrat în grupe binaționale la o investigație legată de condiția femeii în diferite țări şi în lumea hispanică. Materialele create (filme, documente, articole, scurt-metraje) au fostvutilizate pentru a sărbătorii Ziua Internațională a Femeii. Activitățile realizate în fiecare centru au fost reunite într-un blog al proiectului. Ca activitate de follow-up a proiectului, în anul şcolar 2018- 2018, elevii din Franța şi cei din şcoala noastră vor realiza un schimb de experiență.

Blogul proiectului aici.

Eveniment 8 Martie

Foto proiect

 

 

 

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu