Proyecto Erasmus+ “Cruzando Fronteras con arte y Tecnología”: Spectacol final

Vineri, 20 aprilie, a avut loc spectacolul de încheiere a mobilității în cadrul Proiectului Erasmus+ cu tema "Cruzando fronteras con arte y tecnología", desfășurat în limba spaniolă și coordonat de IES José Rodrigo Botet din Manises-Valencia. La final, am prezentat sceneta "Cuidado porros/Atenție jointuri!", din cadrul activității teatrale

¡Cuidado, porros!/Atenție, jointuri!: Teatro con Erasmus+

Ne-am prezentat foarte bine, având în vedere faptul că am făcut doar două repetiții scurte iar nivelul de cunoaștere a limbii spaniole al copiilor participanți a fost foarte diferit. Am făcut o echipă bună cu celelalte colege din alte tări care și-au ajutat elevii să învețe textul scenetei, motiv pentru care le mulțumim. A fost o activitate interesantă iar oportunitatea de a lucra cu elevi din alte țări mi-a îmbogățit experiența didactică și profesională.

detalii pe http://www.blogelmaestro.com/

Proyecto Erasmus+  “Cruzando Fronteras con el Arte y la Tecnología”: Espectáculo de despedida

Autor, profesor de limbă spaniolă Robert Lozinski

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu