Proiectul „Ambasadorii Mediului” în Liceul Cervantes 

În toamna anului 2022 s-a desfășurat în Municipiul București Concursul de reciclare selectivă „Ambasadorii Mediului”. Elevii liceului nostru au obținut un onorant Premiu III.

Proiectul „Ambasadorii Mediului” a început de anul trecut, vizează educația ecologică a tinerilor și este realizat cu sprijin de la bugetul local al Primăriei Municipiului Bucureşti.

Participarea noastră la acest program a fost evidențiată prin invitarea coordonatorului programului din școală la postul Black Rhino Radio. În Episodul 20 din ASAPPERII s-a discutat despre cât de importantă este educația ecologică. Doamna Paula Horga, profesoară la Liceul bilingv Miguel Cervantes, este implicată în mai multe programe de conștientizare, printre care și ASAP. Despre cum a reușit să-i motiveze pe elevii săi, dar și pe părinții acestora, discută pe larg cu jurnalista Anca Muraru.

ASAPPERII este un proiect Black Rhino Radio și ASAP România. Interviul integral poate fi urmărit mai jos:

Comentarii închise.