Proiect Erasmus+: “CREando y Comunicando Europa – CRECE”

In saptamana 11.11. - 15.11.2019, liceul nostru a fost gazda primei întâlniri a echipei de profesori participanti la proiectul Erasmus + CRECE, care se desfasoara pe parcursul a 2 ani scolari. Alături de partenerii nostri din Spania si Italia, am participat la activitati în care s-au prezentat centrele participante, s-a stabilit modul de implementare și diseminare a proiectului, precum și activitătile care se vor cu elevii. De asemenea, profesorii străini au avut prilejul de a cunoaste cultura si obiceiurile tării noastre, prin vizite organizate la Muzeul Satului, Palatul Parlamentului, Muzeul Cotroceni, Castelul Peles, Manastirea Sinaia si Castelul Bran, ramanand profund impresionati de valorile culturale si de locurile pe care le-au cunoscut.

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu