La carta de Loella: spectacol pentru Festivalul de teatru al elevilor din gimnaziu

Pe 15 iulie, îndată după festivitatea de sfârșit de an școlar, am prezentat la Teatrul de Comedie din Centrul Vechi al capitalei, în cadrul Festivalului de Teatru în Limba Spaniolă pentru Elevii de Gimnaziu, piesa de teatru "La carta de Loella", realizată împreună cu elevii clasei a VI-A.

Am obținut un premiu pentru cel mai bun spectacol iar copiii au fost premiați pentru interpretare.

Cu bucurie am realizat că nivelul de cunoaștere al limbii spaniole al copiilor a crescut simțitor datorită expimării prin teatru iar atmosfera creată, spiritul de echipă și evoluarea pe o scenă de teatru, toate aceste aspecte la un loc, au contribuit la dezvoltarea încrederii în sine, în aptitudinile proprii. După spectacol am făcut o plimbare prin Centrul Vechi și am stat împreună la o terasă.

Autor Robert Lozinski, prof. de limba spaniola

Detallii pe blogelmaestro.com

La carta de Loella: Espectáculo para el Festival de Teatro de los Alumnos de Gimnasio

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu