Certificat European de Calitate

Liceul nostru a obţinut Certificatul European de Calitate pentru rezultatele deosebite obţinute în proiectele europene eTwinning "The Power Of Ideas: TED-Ed Clubs @ our schools" si “How Green are we?”. Aceste proiecte vor fi expuse într-o secţiune specială a portalului european www.etwinning.net.
Proiectul TedEd Cervantes: Eva Zamfirescu, Vladimir Popa, Carla Manolescu, Raffaele Petrescu, Sergiu Stoian, Magda Gusatu, Alexandru Chackachiro, Diana Oncescu, Damian Constantin, Lara Mihaescu, Vlad Parvulescu.
La proiectul How Green are we? participa elevi din clasele 8C- Alexandra Câțu, Rareș Mazilescu, Sara Păunescu, Matei Caraculacu, Daria Bălu, Daria Ciobanu, Călin Olaru, Andrei Lazăr, Ilinca Ștefan, Rita Frolu; 10 A - Ina Covaciu, Rebecca Ciupercă, Sebastian Cireașe;
10 C - Ilinca Bostan, Fares Mankoosh, Răileanu Tudor, Andreea Stanciu, Carina Gheorghe, Alexandru Berar, David Poștaru; 11B - Matei Cotimanis și Matei Reu
Felicitari profesorilor, Anei Maria Mutiu si Laurei Tudose, precum si tuturor elevilor implicati!

 

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu