CERTIFICAT DE CALITATE EUROPEAN pentru proiectul etwinning OUR ENGLISH CORNER

CERTIFICAT DE CALITATE EUROPEAN

pentru proiectul etwinning

OUR ENGLISH CORNER

 

Proiectul etwinning Our English Corner, desfășurat în anul școlar 2019-2020, a primit certificatul național de calitate (NQL), precum și cel european (European Quality Label).

 

Împreună cu parteneri din alte 7 școli europene, elevii noștri din clasa a VII-a B (acum a VIII-a B) au contribuit la revista digitală europeana Student Voice, în secțiunea Our English Corner (https://www.studentvoice.gr/english), prin diferite activități pe care le-au organizat cu ajutorul instrumentelor digitale de colaborare, precum Padlet, Linoit, BookCreator, Glogster, Thinglink, Genial.ly, AnswerGarden, aplicațiile Google, PiktoChart or Wakelet. Au fost abordate diferite teme, de la Ziua Europeană a Limbilor, tradiții și obiceiuri de sărbători, la teme mai serioase, precum pandemia cu care ne confruntăm, Bullyingul și Cyberbullyingul.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dincolo de rezultatele proiectului, care au fost răsplătite prin acordarea certificatului de calitate, important a fost tot procesul prin care elevii au trecut în acest proiect, pentru a colabora și a crea lucruri noi.

Iată câteva dintre părerile despre proiect exprimate de către elevii noștri:

I loved it! It was entertaining and I think that all the subjects we talked about helped us learn new things!

I really liked it! It was a very fun project to do and I think it helped all of us learn more about other countries. My favourite activity was the text student editors had to write because I love interacting with others and working in groups. I was actually sad when I heard we weren’t going to work on the project anymore; I really wanted to see what the next topics/issues would be like.

It was awesome! It really helped me out because now I understood a lot of new things. I loved it! 

 

Felicitări elevilor: Smaranda Costache, Alex Costea, Emilia Hnatiuc, Cezaria Gheorghe Alessandra Ilie, Mihai Ivan, Maria Nicolescu, Andra Nițu, Ciprian Ochean, Darius Paraschiv, Alessio Pasagali, Lucas Popescu, Maria Scoruș, Bianca Ștefan și Paula Turc.

Nu sunt comentarii

Lăsați un comentariu